Oryginalna Cabasa – jak na niej grać?

cabasa do cajona

Zakup oryginalnej Cabasy to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo nauczyć się grać na tej przeszkadzajce, co oczywiście jest bardzo prostym zadaniem.

Podstawowe techniki gry

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić dwie podstawowe techniki gry na Cabasie, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na całym świecie. Pierwsza technika polega oczywiście na potrząsaniu instrumentu w sposób analogiczny, jak w przypadku popularnych shakerów. Druga technika jest nieco bardziej rozbudowana i pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt. Podczas potrząsania Cabasy można uderzać nią dodatkowo w wewnętrzną część drugiej dłoni. W ten prosty sposób, można wydobyć niesamowite brzmienie koralików, które oplatają Cabasę.

Po co jest Cabasa?

Oryginalna Cabasa jak każda inna przeszkadzajka wykorzystywana jest przede wszystkim do tworzenia tła muzycznego. Z praktycznego punktu widzenia jest to instrument, którego zadaniem jest dopełnienie melodii. Wiodącym instrumentem powinna być zawsze perkusja. Warto wspomnieć również i o tym, że Cabasa opleciona stalowym łańcuszkiem wydaje bardzo brzęczący dźwięk, dlatego też wymaga ona dobrego opanowania instrumentu. Osoby, które myślą, że granie na Cabasie jest prostym zadaniem, mogą być naprawdę zaskoczeni zwłaszcza, jak chcą wykorzystać ten instrument przy zawodowej grze.