Jak rozpocząć przygodę z perkusją?


Perkusja jest magicznym instrumentem, który przyciąga wielu muzyków. Jak rozpocząć przygodę z perkusją. Co warto wiedzieć nim rozpocznie się kompletowanie zestawu perkusyjnego?

Na początek pad

Dobry zestaw perkusyjny ma swoją cenę i nie jest to niska cena. Chcąc uniknąć zbędnego wydatku, warto rozpocząć przygodę z perkusją „na sucho”. Warto zacząć od treningu na padzie. Co to jest?

Pad jest kawałkiem drewna z gumą na górze (czasami również na dole) imitującym zachowania prawdziwych bębnów. Ma on kilka niekwestionowanych zalet. Przede wszystkim trening na padzie nie wydaje tak głośnych dźwięków, jak gra na perkusji. Do tego jest mobilny. Pad nie jest ciężki, nie zajmuje dużo miejsca, dzięki temu można ćwiczyć zawsze i wszędzie.

Kolejna zaletą pada jest jego cena. Zestaw perkusyjny, nawet w podstawowej, najskromniejszej wersji jest droższy niż pad. Kupno zestawu perkusyjnego od razu, gdy tylko pojawi się pierwsza myśl o graniu na perkusji nie jest dobrym pomysłem. Zawsze może się okazać, że za miesiąc już nie perkusja będzie tym najciekawszym instrumentem tylko gitara bądź skrzypce. Zestaw perkusyjny stanie się wtedy zbędnym wydatkiem. Jednak, gdy jest się przekonanym do zakupu, warto poznać ofertę sprawdzonego sklepu perkusyjnego: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusje_Gotowe-zestawy-perkusyjne-758.html

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Mając pada, pałki oraz metronom można rozpocząć przygodę z perkusją. Ćwiczenia na takim zestawie, każdemu początkującemu perkusiście, pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy perkusja jest jego prawdziwą miłością, czy tylko chwilową zachcianką.