Czym kierować się podczas wyboru djembe?

bębny djembe

Jeżeli podejmiemy decyzję o tym, że chcielibyśmy rozpocząć grę na djembe warto by było, abyśmy podczas dokonywania zakupu tego instrumentu dobrali go w prawidłowy sposób. Jest to niezwykle istotne, ponieważ źle dobrany może utrudniać nam naukę gry na nim, co w konsekwencji przyczynić się może do naszego zniechęcenia.

Wysokość

Pierwszą istotną kwestią podczas wybierania djembe, jest jego wysokość. Powinna być ona tak dobrana, abyśmy podczas siedzenia mogli ułożyć komfortowo ręce do gry. Jeżeli bęben będzie zbyt wysoki, wówczas gra na nim może okazać się niewykonalna.

Średnica membrany

Kolejnym ważnym aspektem jest średnica membrany. Powinna być ona dopasowana do wielkości naszych dłoni. Jest to bardzo ważna, gdyż zbyt duża membrana nie pozwoli nam podczas gry na wydobycie z bębna trzech podstawowych dźwięków jakimi są slap, ton i bas.

Jakość

Ostatnią kwestią jest jakość wybieranego przez nas djembe. Pamiętać należy o tym, że jeżeli sprzęt nie jest zbyt dobry to nauka na nim będzie trudna. Ponadto istnieje spore ryzyko, że wydobywane z niego dźwięki będą znacznie odbiegały od tych, które można by było wydobyć z djembe o wysokiej jakości. Pamiętajmy w związku z powyższym o tym, aby nie oszczędzać na jakości. Załóżmy lepiej, że instrument ten będzie służył nam przez lata. Jeżeli podejdziemy do niego, jako do sprzętu „na chwilę” wówczas z całą pewnością takim się stanie, gdyż nie osiągniemy na nim zamierzonych efektów.