Czy ćwiczenia z metronomem są konieczne?

metronom elektryczny

Gitara jest instrumentem, na którym grać pragnie nauczyć się wiele osób. Nie sztuką jest jednak coś tam sobie pobrząkiwać od czasu do czasu. Nauka wymaga cierpliwości i systematyczności. Do ćwiczeń zaleca się sięgać po metronom, możesz go kupić tutaj: https://drumcenter.pl/pol_m_Metronomy-i-automaty-396.html. To właśnie to niepozorne urządzenie jest w stanie mocno ułatwić cała naukę i uzyskać pożądane efekty. Ćwiczenia z metronomem to skuteczny sposób na naukę gry w równym rytmie i tempie, ale nie tylko.

Czy rzeczywiście ćwiczenia z metronomem są potrzebne?

Używanie metronomu podczas gry na gitarze wiąże się z wieloma korzyściami. Jeśli chcemy grać w równym rymie i tempie oraz permanentnie zwiększać szybkość gry, to jak najbardziej powinniśmy korzystać z możliwości czegoś takiego jak metronom. Jest to idealna opcja, jeśli pragniemy ćwiczyć swoją technikę i szybkość. Powolne przyspieszanie jest kluczem do sukcesu. Bez tego trudno jest wychwycić popełniane błędy podczas grania.

Każdy początkujący gitarzysta powinien wziąć sobie do serca złotą radę odnośnie tego, że należy zaczynać od wolnego tempa. Nie da się przeskoczyć poszczególnych etapów. Na próżno jest liczyć na to, że można szybciej nauczyć się grać na gitarze, jeśli zacznie się ćwiczyć od szybkiego tempa. Tak naprawdę to wówczas można osiągnąć jedynie efekt odwrotny do zamierzonego. Zaczynanie od wolnego tempa pozwoli na granie w sposób swobodny i bezproblemowy. Tempo powinno być zwiększane stopniowo. Jeśli podczas grania pojawi się błąd, to należy zmniejszyć tempo. Dopiero bezbłędna gra powinna być wyznacznikiem tego, że można już przyspieszyć. Ćwiczenie w zbyt szybkim tempie to prosta droga do niedbałej gry i wyrobienia sobie złych nawyków, których będzie później ciężko się oduczyć.