Reklama
  • Poniedziałek, 13 lutego 2017 (15:00)

    Martyna Wojciechowska. Wielkie serce Marysi

Martyna Wojciechowska (42) przemierzyła kulę ziemską. Jest baczną obserwatorką świata. Podczas swoich podróży dostrzega biedę, opuszczone i chore dzieci, poważne problemy mieszkańców Trzeciego Świata. Sama jest mamą 8-letniej Marysi i kiedy widzi cierpienie dziecka, nie potrafi przejść obok niego obojętnie.

Podczas realizacji programu „Kobieta na krańcu świata” w Kolumbii poznała smutną historię kobiety skazanej na wieloletnie więzienie. Wzruszył ją los jej dziewięciorga pozostawionych dzieci, którymi zdecydowała się zająć w ramach adopcji serca.

Reklama

– Będę łożyć na nie wszystkie, ale pod warunkiem, że pozostaną z dala od narkotyków – zapowiedziała. Niegdyś Martyna martwiła się, że córka może być zazdrosna o to, że musi się dzielić uwagą mamy z innymi dziećmi. Nic z tych rzeczy! – Marysia nie marzy o nowym rowerze czy lalce Barbie. Potrafi za to zorganizować aukcję, a własne kieszonkowe przeznaczyć na swoje kolumbijskie „rodzeństwo” – opowiada przyjaciółka rodziny. Pomaga nie tylko im.

– Ona jest bardzo empatyczna. Marysia samodzielnie organizuje wśród koleżanek kiermasze, podczas których zbiera pieniądze. Na jej prośbę wpłacam je potem na edukację Kabuli, dziewczynki z Tanzanii chorej na albinizm – opowiada Martyna dumna z dokonań córki. A przecież los także nie oszczędził Marysi, niedawno straciła tatę. Jednak znajduje w sobie siłę, by pomagać innym. Wielkie serce i wrażliwość na krzywdę innych odziedziczyła po mamie.

Dobry Tydzień

Zobacz również

  • W listopadzie aktorka urodziła trzecie dziecko, córeczkę Nadię. Wraz z partnerem Bartłomiejem Kasprzykowskim (39) nie mogą nacieszyć się małą, na którą „dmuchają i chuchają”. Pani Tamara... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.