Reklama
  • Środa, 25 stycznia 2017 (13:00)

    Jacek Rozenek. Czego uczy swoich synów?

Ma trzech synów. Najstarszy Adrian – owoc pierwszego małżeństwa – ma 23 lata i kończy studia z psychologii społecznej. Jacek Rozenek utrzymuje z nim stały kontakt, bo wie, że choć syn jest już samodzielny, to wsparcie ojca zawsze jest potrzebne. Adrian pomaga zresztą aktorowi w jego firmie zajmującej się treningiem biznesowym i coachingiem.

Z drugiego małżeństwa z Małgorzatą Rozenek, zakończonego rozwodem kilka lat temu, Jacek Rozenek ma 10-letniego Stanisława i 6-letniego Tadeusza, który w tym roku po raz pierwszy poszedł do szkoły. Z dziećmi spędza dużo czasu. Często razem podróżują. Wyjeżdżają za granicę, ale chętnie też bywają nad polskim morzem i na Mazurach. Aktor bardzo przykłada wagę, by wspólnie spędzony czas był kreatywny i rozwijał chłopców.

– Ważniejsze od sportu jest to, że uczą się języków i historii poprzez podróże krajoznawcze, poprzez zwiedzanie muzeów, do których jeździmy. Pokazuję im świat, Polskę, żeby poznali historię, kulturę i sztukę, i żeby w przyszłości mieli wybór. Widzę jaki to ma wpływ na ich rozwój, na sposób myślenia, na poszerzanie horyzontów – mówi nam, choć zastrzega, że i ruchu jego synom nie brakuje. Od niedawna obaj uczą się jeździć konno. O ich rozwój fizyczny dba także ich obecny ojczym, były piłkarz Radosław Majdan.

Reklama

Jacek Rozenek chciałby zarazić pociechy ciekawością świata, a przede wszystkim swoją pasją do historii. Sam niedawno założył fundację „Virtuti artem”, której zadaniem jest edukacja historyczna i budowanie pomostu między ludźmi i grupami społecznymi niezależnie od ich poglądów politycznych w celu rozwijania tolerancji i lepszego porozumienia.

MI

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.