Reklama
  • Wtorek, 23 lutego 2016 (13:05)

    Dzieci gwiazd. Talent mają we krwi

Potomkowie sławnych aktorek i aktorów często zaczynają karierę już jako dzieci, gdy rodzice „załatwiają” im role. Jednak bez talentu i ciężkiej pracy nikomu jeszcze nie udało się wejść na szczyt.

Reklama

Znajome nazwisko, ale inne imię? Oznacza to, że syn albo córka gwiazdy próbuje swoich sił w show-biznesie. Na prawdziwą karierę mają szansę młodzi ludzie, którzy oprócz nazwiska i urody odziedziczyli też po sławnych rodzicach talent.

Bo chociaż niewątpliwie mają ułatwiony start, to nie wystarczy być potomkiem kogoś znanego – trzeba udowodnić swoją wartość.

Niedaleko pada jabłko…

Udało się to na przykład jednemu z ośmiorga dzieci Clinta Eastwooda. Scott, chociaż w ubiegłym roku skończył dopiero 20 lat, zagrał już w 30 filmach, w „Furii” i „Najdłuższej podróży”.

Młody aktor został już poza tym okrzyknięty nowym amerykańskim symbolem seksu, w czym zapewne pomogło mu uderzające podobieństwo do przystojnego ojca.

Całkiem nieźle radzi sobie również Colin Hanks, najstarszy syn Toma. Ma dziś 38 lat, a na koncie role m.in. w serialach „Dexter” i „Fargo”. 32-letni syn Pierce’a Brosnana, Sean, zagrał w kilkunastu produkcjach, podobnie jak 31-letni Max Irons, syn Jeremy’ego.

Ponad 30 ról ma na koncie córka Susan Sarandon, 31-letnia Eva Amurri Martino. Syn Arnolda Schwarzeneggera, Patrick, w tym roku skonczy dopiero 23 lata, a już zagrał w prawie 10 produkcjach, chociaż niezbyt znaczące role – wciąż czeka na swoją wielką szansę.

Podobnie jak córka Johnny’ego Deppa, 17-letnia Lily-Rose Depp, która stawia w show-biznesie swoje pierwsze kroki – w tym roku trafią do kin aż trzy filmy z jej udziałem.

Aktorskie geny do rozdania

Niektóre gwiazdy mające więcej niż jedno dziecko obdarzają „genami talentu” więcej pociech. Tak jest w przypadku Dustina Hoffmana, którego dzieci wcześnie zaczęły przygodę z filmem. Dwóch synów i córka aktora – Jake, Max i Rebecca – zagrało w nakręconym w 1991 roku filmie „Hook”.

Najlepiej z nich radzi sobie 34-letni dziś Jake, który ma na koncie prawie 20 ról, m.in. w „Wilku z Wall Street” czy „Dziewczynie wartej grzechu”. Młodszy o trzy lata Max zagrał w 10 filmach, natomiast 33-letnia obecnie córka Dustina wybrała inną drogę życiową i więcej nie pojawiła się na ekranie.

Wybitna aktorka Meryl Streep ma czworo dzieci. W ślady matki poszły dwie z trzech córek: 33-letnia Mamie (ponad 20 filmów) i 30-letnia Grace (ponad 15).

Czy aktorskie talenty przejęły po rodzicach córki Bruce’a Willisa i jego byłej żony, Demi Moore? 28-letnia Rumer zagrała już w ponad 30 produkcjach, jej młodsze siostry – 25-letnia Scout i 22-letnia Tallulah – na razie tylko w paru, najczęściej towarzysząc na planie swojemu ojcu.

Rumer Willis przyjaźni się z inną młodą aktorką, której rodzice także są gwiazdami filmowymi. 27-letnia Dakota Johnson jest bowiem córką Dona i Melanie Griffith. Pojawiła się w ponad 20 filmach i serialach. Jej 34-letni przyrodni brat Jesse, którego matką jest aktorka Patti D’Arbanville, ma mniej szczęścia – zagrał dotychczas w kilkunastu produkcjach.

O karierze aktorskiej marzy też przyrodnia siostra Dakoty – 20-letnia Stella Banderas, córka Antonia i Melanie Griffith. Zagrała w trzech filmach, ale ma jeszcze czas, żeby zdobyć sławę równie wielką, jak jej rodzice.

To i Owo

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.