Reklama
  • Czwartek, 25 lipca 2013 (15:05)

    Beata Ścibakówna. Córka dała radę...

Przeżywała ostatnio trudne dni. Jak każda matka bardzo denerwowała się egzaminami córki do dobrego gimnazjum.

Obiecała sobie, że nie będzie się przejmować. Jej córka jest przecież mądrą, inteligentną dziewczynką i nigdy nie miała problemów z nauką. Bardzo lubiła się uczyć, a w szkole miała świetne wyniki. Zresztą Beata Ścibakówna (45) wyraźnie określiła córce preferencje: najpierw są obowiązki, potem dopiero przyjemności.

Reklama

Mała Helenka (12) rosła więc w poczuciu, że szkoła jest najważniejsza, a nauka to najlepsza inwestycja w przyszłość. Pani Beata opowiadała znajomym, że córka jest ciekawa świata. Aktorka nie musiała zachęcać dziewczynki do czytania książek ani pilnować, by odrobiła wszystkie zadania domowe.

Helenka przynosiła bardzo dobre stopnie i chętnie chodziła na zajęcia dodatkowe. W tym roku skończyła szkołę podstawową, a już biegle mówi po angielsku, dobrze zna też język francuski. Nauczyciele w szkole chwalili dziewczynkę na wywiadówkach. Oceniali, że jest nie tylko bardzo zdolna, ale sumienna i ambitna. Powinna dostać się się do dobrego gimnazjum.

Mimo to aktorka nie była całkiem spokojna o dalsze losy pracowitej jedynaczki. Helenka wysoko postawiła sobie poprzeczkę i złożyła papiery do społecznego gimnazjum na Ochocie, gdzie co roku jest bardzo dużo chętnych. Dziewczynka miała bardzo dobre świadectwo, ale o przyjęciu decyduje także wynik egzaminów wstępnych.

Panią Beatę bardzo niepokoił fakt, że córka chodziła do szkoły kanadyjskiej. Wiele przedmiotów miało tam nieco inny program. Martwiła się m.in. o to, jak poradzi sobie Helenka na teście z języka polskiego. – Beata zdenerwowana czekała na Helenkę przed salą egzaminacyjną. Zastanawiała się, co będzie, jeśli Helenka się nie dostanie? Jak córka zniesie ewentualną porażkę? – opowiada nam jej znajoma.

Pani Beata może jednak odetchnąć z ulgą. Jak się dowiedzieliśmy, Helenka jest na liście przyjętych do wymarzonego gimnazjum. Pani Beacie kamień spadł z serca. Teraz może już tylko myśleć o wakacjach…

Izabela Sadowska

Świat & Ludzie
Więcej na temat:beata | córka | Pani | córki

Zobacz również

  • Narodziny chorej córki całkowicie odmieniły jej życie. Wkrótce potem odszedł od niej mąż, więc sama walczyła o szczęście dziecka. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.