Reklama
  • Czwartek, 2 marca 2017 (14:00)

    Alina Janowska po raz siódmy została babcią

Alina Janowska (93) i jej bliscy otrzymali piękny prezent na święta. Tuż przed Bożym Narodzeniem na świecie pojawiła się siódma wnuczka aktorki, Alinka. W sumie pani Alina i jej mąż Wojciech Zabłocki mają dziesięcioro wnucząt (małżonkowie mają dwoje dzieci: Katarzynę i Michała, z pierwszego małżeństwa zaś aktorka ma córkę Agatę, a pan Wojciech syna Marcina).

Ojcem Alinki jest Michał Zabłocki. Jak opowiada nam pan Wojciech, rodzina z radością powitała na świecie nowego członka rodziny. – Wnuczka urodziła się 23 grudnia. Jest śliczna, zdrowa, tuż po porodzie ważyła 4,1 kg. A jej mama? Jeszcze wypiękniała, chociaż zawsze była bardzo ładna – mówi zachwycony Wojciech.

Reklama

Dziadek Alinki przyznaje, że rodzice wybrali imię dla córki na cześć słynnej babci, znanej z takich obrazów jak „Wojna domowa” czy „Złotopolscy”.

– Do Wigilii, tu u nas w domu w Warszawie, zasiadło czternaście osób, nawet córka Kasia przyjechała z dziećmi z Ameryki. Michała, jego żony Agaty, ich synka Ignasia i nowo narodzonej Alinki oczywiście nie było, zostali w Krakowie – mówi nam pan Wojciech i dodaje, że wnuczkę rodzice przywiozą do babci i dziadka zapewne w lutym.

Aktorka nie wie, że znów została babcią

– Oglądaliśmy zdjęcia wnuczki, które przysłał syn. Zastanawialiśmy się, do kogo jest podobna. I czy będzie aktorką? Ja nie miałbym nic przeciwko temu. Wszyscy natomiast chcą, żeby była sportsmenką – mówi pan Wojciech. Ale dodaje, że żona niestety nie zasiadła z bliskimi do stołu wigilijnego, pani Alina od dwóch lat nie wstaje z łóżka.

– Nie zdaje sobie sprawy, że na świecie pojawiła się Alinka… Z bliskich jej osób czasami poznaje tylko mnie, bo jestem z nią stale, na miejscu i od dawna – opowiada nam Wojciech Zabłocki. Pani Alina od kilku lat cierpi na chorobę Alzheimera. Ostatni raz pojawiła się publicznie w 2013 roku podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie świętowała swoje 90. urodziny.

– Cuda się zdarzają, ale póki co trzeba sobie powiedzieć wprost, że jest to proces nieodwracalny. Nie chodzi o to, żeby rozdzierać szaty z powodu tego, co umyka, ale żeby się cieszyć z tego, co pozostaje – mówił jakiś czas temu syn aktorki. Jej bliscy jednak nie poddają się. Aktorka codziennie rehabilituje się, jest pod opieką specjalistów.

IS

Życie na gorąco

Zobacz również

  • W listopadzie aktorka urodziła trzecie dziecko, córeczkę Nadię. Wraz z partnerem Bartłomiejem Kasprzykowskim (39) nie mogą nacieszyć się małą, na którą „dmuchają i chuchają”. Pani Tamara... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.